Archive for May, 2005

Efendim, 6-7 Mayıs 2005 tarihlerinde davetli olarak ODTÜ Robot Günleri’ne katıldık lab olarak. Işık ve saha koşullarının elverişsizliği yüzünden istediğimiz performansı sergileyemedik ama en azından çok uç şartlarda bile oynayabileceğimizi gördük. Bu da turnuva için umudumuzu arttırdı.

Geziden bir kaç seçme resim.. gerisi resim galerisi eklentisinden sonra…

part van: Cerberus’05 toplu pozu. oturanlar, soldan sağa buloheart , bendeniz, Levent Hoca, Tekin Bey ve Kemal Bey…

Cerberus\'05

part tu : Bizim elemanlar kan revan içinde kalmak pahasına gösteri maçı yaparken…

Gösteri maçı
bonus part: Tekin Bey seminer verirken…

Tekin Bey seminerde

Efendim, bugüne kadar hep robot kelamını çek yazar Karel Capek ilk olarak kullandı diye bilirdim. İlk kullanıldığı yer de Capek’in “R.U.R. – Rossum’s Universal Robots” adlı oyunudur. Lakin tezim için sağa sola bakınırken şöyle bir yazıya rastladım.

Bonus resmimiz de ilk elektrikli otonom mobil robot Tortoise. Gerçi Tortoise tek bir robotun adı değil, şekillerinden ötürü Grey Walter hepsine tosbağa demiş. Buyrun size Elsie adlı tosbağa:

Elsıe

Cornell üniversitesinde ilginç bir robot çalışması yapılmış. İlgili video burada

Haftasonu yaptığımız FCH keyfinden bahsetmiş Gürer Bey ancak resim eklememiş. Kan revan içinde kalmak pahasına bu eksiği tamamlıyorum. evet, alın size resim…

FCH Gecesi

oturanlar, soldan sağa: Doruk Bey, Gürer Bey, Tek Bey

Ana!, Bissmillahhh

Bu yaştan sonra günlük sahibi de olduk. hadi hayırlısı bakalım. Gürer Bey sağolsun, kendisinin blogundan öğrendik sphpblog güzelliğini.

(sonradan gelen edit: blogu şimdi wordpress’e taşıyınca biraz outdated oldu bu giriş ama çaktırmayın. sphpblog iyidir iyi :) – 05.05.2008@02:11)